Az egészség érték!

Az egészség fontosságát, „értékességét” sok magyar közmondás és szólás definiálja. Fogalma koronként változik, ami viszont állandó és vitathatatlan: életünkben rendkívül fontos és pótolhatatlan szerepet tölt be. Talán soha nem volt még ekkora „divatja”, mint napjainkban. Iskolánkban kiemelt nevelési feladatnak tartjuk e funkció hangsúlyozását. Ezért szerveztük meg azt a témanapot, ahol az egészség és mozgás kapcsolatát nyomatékosítottuk. Változatos mozgásformákat tapasztalhattak meg diákjaink a tánctól, a kerékpározásig, a gerinctornán és az edzőgépek eredményes használatától a természetben végezhető mozgásokig.

Néhány kép a pénteki projektnapról:

És a Quadrille-bemutatóról:

Magyarország első főápolója születésének 200. évfordulója alkalmából a Magyar Ápolási Egyesület Kossuth Zsuzsanna emlékévet hirdetett 2017-ben. Ehhez csatlakozva iskolánk képzőművészeti és irodalmi művek alkotására invitálta diákjait, illetve részt vett azon az emlékkonferencián, melyet Szentgotthárdon szerveztek meg. A program időpontja egybeesett intézményünk egészségnevelési napjával, így szervesen illeszkedett ahhoz.

A Vas Népe honlapján olvashattok róla egy rövid cikket.

A résztvevő tanulók közül Grünwald Júlia 9./E. osztályos tanuló papírra vetette élményeit.

„Én élvezetesnek találtam ezt az egészségügyi témában rendezett programot, mivel sok újat tudhattam meg, és érdekes információkat kaphattam a mai orvostudomány szóban forgó részeiről, melyekről nem is gondoltam volna, hogy egészen idáig ilyen keveset tudtam.
Például többek közt azt sem merült fel bennem, hogy a csípőprotézis műtéten átesett betegeknek nem ajánlják a két mankóval járást, mert ennél a közlekedési formánál túl nehéz megtanulni, hogy melyik mankó után melyik lábat kell rakni a stabilitás érdekében, vagy mondjuk azt sem tudtam, hogy már a műtét másnapján ajánlják a páciensnek, próbálja meg a járókerettel való járást, és testsúly ránehezítést.
Ezen az időjárásilag is pompás napon először megnéztünk, egy ápolók napja alkalmából elültetésre kerülő, és be is következő faültetést, majd körbejártuk a szentgotthárdi rendelőintézet épületét, és egyes orvosi eszközök működésébe is bepillantást nyertünk.
Ezek után a színházba siettünk, ahol két előadást is meghallgathattunk, először dr. de Jonge Tamás prezentációját, a már fent említett témában, az orvostudomány mai állásáról, s végül egy olyan ápolónő avatott be tapasztalataiba, és kísérletébe, aki csípőműtéten át esett betegeket gondoz, és a felépülésüket segíti.”